ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4593305
*
nr 459 3305
Spegel
rokokostil, 1800-tal, Etikett, höjd: 150
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 22:16:03
1
2.600 kr
25/3 08:50:27
2
3.000 kr
26/3 08:35:45
3
3.100 kr
26/3 15:51:01
4
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etikett rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
*
Spegel
nr 459 3305
Spegel
rokokostil, 1800-tal, Etikett, höjd: 150
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/3 22:16:03 | 1 | 2.600 kr |
25/3 08:50:27 | 2 | 3.000 kr |
26/3 08:35:45 | 3 | 3.100 kr |
26/3 15:51:01 | 4 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etikett rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15